See other templatesSee other templates

هوالرزاق

از ویرانی زلزله تا راه اندازی مجتمع

در پی یک زلزله مخرب و ویرانگر ،  با مهاجرت نقش آفرینی از دیار گلباف ،که با سرپنجه های هنرمندش ،عالمی از زیبایی را بر فرش های مخملین زیر پا رقم می زد ،  نخستین خشت های مجتمع  تجاری حاج خلیلی بنا نهاده شد.

مرحوم حاج غلامعلی حاج خلیلی پس از زلزله 1360 گلباف ، با توجه به ویرانی و خرابی منطقه ، به شهر کرمان مهاجرت و  در ابتدای خیابان میرزا رضای کرمانی مغازه کوچکی را دایر کرد ، وی خدمت به مردم را پس از آن زلزله ویرانگر ،  لطف و نعمتی از سوی خداوند برشمرد و  در مغازه کوچکش صدق و صفا را به رایگان به مردم هدیه داد.

خانواده و فرزندان حاج غلامعلی متأثّر از مشی و روش زندگی فردی و اجتماعی پدر، هر یک با رویکرد مذهبی به همراه تحصیل، فعّالیّت های خود را در رشته ها و حرفه های مورد علاقه دنبال نمودند.

در این میان حسین که علاقه بیشتری به حرفه هنرمندانه پدر داشت، با هدایت و حمایت پدر پس از پایان خدمت مقدّس سربازی ، با دایر نمودن مغازه کوچکی در کنار مغازه پدر به فروش فرش مبادرت کرد.

 وی در آمیزه ای از شور ونشاط جوانی و خلق و خوی مردمی که در مکتب پدر آموخته بود ، با جسارتی مثال زدنی ، در سایه همت بلندش چشم اندازی گسترده را برای خود ترسیم کرد و با فروش منزل مسکونی خود ، در چند متری محل کسب پدر ، مغازه ای را خریداری و بلند پروازی های کسب و کار را آغاز کرد.

ویژگی های شخصیتی ،خلق و خوی مردمی و بهره مندی از تجارب پدر  ، زمینه رشد و پیشرفت وی را در عرصه تجارت روز به روز بیشتر می کرد.

خرید اماکن قدیمی و مخروبه اطراف مغازه و نوسازی آن ها علاوه بر زیباسازی بخشی از بافت فرسوده شهر، زمینه توسعه و ایجاد بنای مجتمع تجاری حاج خلیلی را در پی داشت.

مجتمع تجاری حاج خلیلی هم اکنون با احساس مسئولیت بیشتر، برنامه ریزی دقیق و گسترده تر، مدرنیزه کردن فعّالیّت ها و بهره مندی از روش های نوین و متنوع در عرصه کالا و خدمات  ، وارد مرحله جدیدی شده است و با به کارگیری جمع بیشتری از جوانان شایسته و متعّهد، مورد توجه و استقبال عامّه مردم،خصوصاً اقشار متوسّط و ضعیف جامعه قرار گرفته و نوع جدید و ممتازی از محیط سالم کسب و کار را به جامعه عرضه نموده است.

 مجتمع تجاری حاج خلیلی  این افتخار را  دارد که  با بکارگیری بیش از 200 نفر از جوانان جویای کار ، نقش موثری را در اشتغالزایی برداشته و برای بیش از42 صنف زیر چتر فعّالیّتی را پهن کرده است.

 علاوه بر اشتغالزایی ،یکی دیگر از افتخارات مجتمع ، تسهیل تهیه جهیزیه در رابطه با سنت حسنه ازدواج است.

با این امید که با عنایت الهی و استقبال مردم شریف کرمان باز هم بتوانیم در سایه رعایت احکام و ارزش های بازار اسلامی و احترام به کرامت انسان ها، الگوئی زیبا و جذّاب از یک واحد تجاری ارزشی در جامعه ای سرشار از امید، نشاط و رفاه اجتماعی به تصویر کشیده و گام های مؤثّری برای تحقّق اقتصاد مقاومتی برداریم.

قدر مسلم در رسیدن به  این اهداف و آرمان های بلند  ، نیازمند راهنمایی و پیشنهادهای شما مردم بزرگوار که سرمایه  و اعتبارما هستید ، خواهیم بود.

                                                        مجتمع تجاری حاج خلیلی

 

Go to top